TCFD keretrendszer – Átfogó klímakockázat-kezelés

A TCFD a Task Force on Climate-related Financial Disclosures, azaz a klímaváltozással kapcsolatos pénzügyi információkkal foglalkozó munkacsoport rövidítése. A keretrendszert úgy tervezték, hogy hatékonyan nyilvánosságra hozza a vállalat klímával kapcsolatos kockázatait és lehetőségeit.

Ismerje meg és kezelje a klímával kapcsolatos kockázatokat

A globális felmelegedés hatása nem áll meg a vállalatoknál. Az átláthatóság számít. Azok, akik tudják, hogyan kezeljék a kockázatokat és kihasználják a lehetőségeket, egy lépéssel előrébb járnak.

Mi a TCFD?

A TCFD a Task Force on Climate-Related Financial Disclosures rövidítése. Célja a klímaváltozással kapcsolatos információk közzétételének támogatása. A kockázatok felmérése különösen fontos a nemzetközi pénzügyi piac számára. A TCFD keretrendszert a Pénzügyi Stabilitási Tanács hozta létre, és hozzájárul a klímaváltozással kapcsolatos lényeges kockázatok jobb megértéséhez.

A klímakockázatok és lehetőségek pénzügyi hatásokba való átfordítása (a TCFD mint keretrendszer felhasználásával)

Hogyan profitál vállalkozása a TCFD jelentésből?

  • Ha a TCFD jelentését választja, akkor strukturált és elismert módon értékeli a klímaváltozásból eredő lehetőségeket és veszélyeket az üzleti tevékenységére nézve.
  • A TCFD az egyik legfontosabb ESG jelentéstételi keretrendszer, és fontos információforrás a befektetők, hitelezők és biztosítótársaságok számára. A klímával kapcsolatos pénzügyi közzététel átláthatóságot eredményez, és olyan információkat kínál, amelyeket megoszthat az érdekelt felekkel.
  • A TCFD erősen összpontosít a klímával kapcsolatos kockázatokra, ezért a környezetvédelmi témákra. De a vállalat társadalmi és irányítási szempontjairól is nyújt információkat. Ezért fontos szerepet játszik a vállalati fenntarthatóságban.
  • A TCFD néhány országban már kötelező a nagyvállalatok számára - például a CSRD klímaváltozási szabványának része. Mivel a kötelezettséget várhatóan kiterjesztik, a vállalatok jól teszik, ha idejekorán foglalkoznak vele.

Mit kell tartalmaznia a klímával kapcsolatos pénzügyi közzétételnek?

A TCFD szerinti közzététel négy pilléren alapul. E négy pillér esetében a vállalat jelzi a klímával kapcsolatos kockázatok jelentőségét és azt, hogy hogyan kezeli azokat. Ezért a TCFD hiányelemzése átláthatóságot biztosít a következők tekintetében:

Irányítás

Stratégia

Kockázatkezelés

Mérőszámok és célok

TCFD jelentési szolgáltatásaink

A TCFD nem egy sprint, hanem maraton. Fenntarthatósági szakértőink rendelkeznek a TCFD-hez szükséges türelemmel és szakértelemmel. Az alábbi tanácsadási szolgáltatásokkal együtt érünk a célegyenesbe:

Átfogó TCFD támogatás

A különböző fizikai és átmeneti klímakockázatok és lehetőségek lényegességének azonosításától és értékelésétől kezdve a vállalkozására gyakorolt pénzügyi hatások értékeléséig – a TCFD útjának minden egyes lépésénél támogatjuk vállalatát, és nem állunk meg itt. A klímakockázat-kezelés „legfőbb diszciplínája” a klímaforgatókönyv-elemzés.

Workshop a TCFD hiányelemzésről és ajánlásokról

Átfogó TCFD workshopokat tartunk kiindulópontként a klímaváltozással kapcsolatos kockázatkezelésben már részt vevő és a következő lépést előtt álló vállalatok számára. A workshopot megelőzően egy strukturált TCFD hiányelemzés nyújtja a szükséges megértést. Az egész folyamat során meghatározzuk az ajánlásokat és a következő lépéseket a vállalata TCFD-útján. Ebbe beletartozik annak mérlegelése is, hogy az információk és adatok hogyan integrálhatók az éves beszámolójába vagy CDP-válaszaiba.

Klímaforgatókönyv-elemzés

Vállalata már rendelkezik kiforrott klímakockázati leltárral és értékeli a pénzügyi hatásokat? Ebben az esetben forgatókönyv-elemzést végzünk, hogy a TCFD előretekintő perspektíváját is lefedjük. Csapatunk sokrétű természettudományos hátteret visz a projektekbe, ami lehetővé teszi számunkra, hogy megértsük és kezeljük a klímaforgatókönyvekre vonatkozó átfogó tudományos adatokat, és ezeket az információkat összevessük ügyfeleink klímakockázat-kezelésével.

A TCFD integrálása az éves jelentéstételbe

Mivel a klímajelentéstételi környezet egyre szélesebb és összetettebb, segítünk ügyfeleinknek eligazodni a különböző szabályozások, szabványok és keretek között, és megtaláljuk a megfelelő megközelítést a klímakockázatokra vonatkozó információk éves jelentéséhez és az alapul szolgáló adatok kezeléséhez.

Használja ki szakértelmünket,

hogy segítsünk a TCFD szerinti jelentéstételi rendszerek bevezetésében a vállalati fenntarthatósági jelentéstételhez, és tudjon meg többet a TCFD szerinti megközelítésünkről.

FAQ

Gyakran ismételt kérdések a TCFD-vel kapcsolatban

A TCFD jelentés a vállalatokra gyakorolt klímahatásokra összpontosít. A TCFD keretrendszer támogatja a vállalatokat a kockázataik közzétételében.

A TCFD ajánlásai a legtöbb vállalat számára még mindig önkéntes jellegűek, bár egyre több kormányzat fontolgatja a TCFD-nek megfelelő jogszabályok megalkotását, az Egyesült Királyság kormánya kezdeményezése nyomán. Mivel azonban a klímaváltozás világszerte hatással van a gazdaságra, a klímával kapcsolatos pénzügyi információk jelentése a sikeres üzleti tevékenység elengedhetetlen részévé válik. Tehát, még ha ez jelenleg nem is kötelező a vállalata számára, javasoljuk, hogy időben foglalkozzon a klímakockázataival.

A klímakockázatok strukturált azonosítása megmutatja a vállalatot érintő potenciális klímakockázatokat és lehetőségeket. A klímakockázatok felmérése alapján elvégezhetjük azok lényegességének értékelését, minőségi vagy mennyiségi megközelítéssel. Ebből kiderül, hogy a vállalat számára milyen klímakockázatok jelentősek. A pénzügyi hatások értékeléséhez mélyreható ismeretekre van szükség arról, hogy ezek a lényeges klímakockázatok hogyan hatnak a vállaltra – bízhat szakértői támogatásunkban.

A klímaforgatókönyv-elemzés a vállalat jelenlegi klímakockázati leltárán alapul, és segít megérteni, hogyan alakulhat a jelenlegi klímakockázati profilja a jövőbeli klíma fejlemények esetén. Az IPCC, az IEA vagy az NGFS által kidolgozott forgatókönyvek segítségével végzünk ilyen elemzést – az alapot a megalapozott klímakockázati leltár és a lényegességi értékelés képezi.

A klímaforgatókönyv-elemzés során segítünk vállalatának évtizedekre előre gondolkodni, és felmérni, hogy a jelenlegi kockázatok és lehetőségek jövőbeli alakulása a különböző klímaforgatókönyvek – például az IPCC vagy az IEA forgatókönyvei – alapján hogyan befolyásolhatja működését. Megközelítésünk lényegi klímakockázatonként hatásláncok kialakítását foglalja magában, hogy jobban megértsük a klimatológiai változók, a forgatókönyv paraméterei, az ügyfelünk KPI-i és az üzleti tevékenységre gyakorolt pénzügyi hatások közötti összefüggéseket. A különböző klímaforgatókönyvekből, például az IPCC RCP-kből származó klímaadatok és egyéb mutatók beépítésével ezekbe az egyenletekbe elemezzük, hogy a jövőbeni klímaváltozás milyen hatással lehet vállalkozására. Ez lehetővé teszi a korai reagálást, valamint olyan alkalmazkodási intézkedések kidolgozását és végrehajtását, amelyek rövid és hosszú távon biztosítják a vállalat klíma ellenálló képességét.

Kapcsolatfelvétel

Töltse ki az alábbi űrlapot, és csapatunk örömmel segít kérdései, észrevételei kapcsán.

Köszönjük üzenetét! Hamarosan válaszolunk Önnek.