FAQ
Gyakran ismételt kérdések a TCFD-vel kapcsolatban
Mi a TCFD jelentés?
A TCFD jelentés a vállalatokra gyakorolt klímahatásokra összpontosít. A TCFD keretrendszer támogatja a vállalatokat a kockázataik közzétételében.
Kötelező a TCFD jelentés?
A TCFD ajánlásai a legtöbb vállalat számára még mindig önkéntes jellegűek, bár egyre több kormányzat fontolgatja a TCFD-nek megfelelő jogszabályok megalkotását, az Egyesült Királyság kormánya kezdeményezése nyomán. Mivel azonban a klímaváltozás világszerte hatással van a gazdaságra, a klímával kapcsolatos pénzügyi információk jelentése a sikeres üzleti tevékenység elengedhetetlen részévé válik. Tehát, még ha ez jelenleg nem is kötelező a vállalata számára, javasoljuk, hogy időben foglalkozzon a klímakockázataival.
Hogyan derül ki, hogy a klímaváltozás hogyan hat a vállalatra?
A klímakockázatok strukturált azonosítása megmutatja a vállalatot érintő potenciális klímakockázatokat és lehetőségeket. A klímakockázatok felmérése alapján elvégezhetjük azok lényegességének értékelését, minőségi vagy mennyiségi megközelítéssel. Ebből kiderül, hogy a vállalat számára milyen klímakockázatok jelentősek. A pénzügyi hatások értékeléséhez mélyreható ismeretekre van szükség arról, hogy ezek a lényeges klímakockázatok hogyan hatnak a vállaltra – bízhat szakértői támogatásunkban.
Mi az a klímaforgatókönyv-elemzés, és hogyan működik?
A klímaforgatókönyv-elemzés a vállalat jelenlegi klímakockázati leltárán alapul, és segít megérteni, hogyan alakulhat a jelenlegi klímakockázati profilja a jövőbeli klíma fejlemények esetén. Az IPCC, az IEA vagy az NGFS által kidolgozott forgatókönyvek segítségével végzünk ilyen elemzést – az alapot a megalapozott klímakockázati leltár és a lényegességi értékelés képezi.
Miért ajánlott a klímaforgatókönyvek elemzése?
A klímaforgatókönyv-elemzés során segítünk vállalatának évtizedekre előre gondolkodni, és felmérni, hogy a jelenlegi kockázatok és lehetőségek jövőbeli alakulása a különböző klímaforgatókönyvek – például az IPCC vagy az IEA forgatókönyvei – alapján hogyan befolyásolhatja működését. Megközelítésünk lényegi klímakockázatonként hatásláncok kialakítását foglalja magában, hogy jobban megértsük a klimatológiai változók, a forgatókönyv paraméterei, az ügyfelünk KPI-i és az üzleti tevékenységre gyakorolt pénzügyi hatások közötti összefüggéseket. A különböző klímaforgatókönyvekből, például az IPCC RCP-kből származó klímaadatok és egyéb mutatók beépítésével ezekbe az egyenletekbe elemezzük, hogy a jövőbeni klímaváltozás milyen hatással lehet vállalkozására. Ez lehetővé teszi a korai reagálást, valamint olyan alkalmazkodási intézkedések kidolgozását és végrehajtását, amelyek rövid és hosszú távon biztosítják a vállalat klíma ellenálló képességét.