Vállalati mobilitás és szállításszervezés

A fenntartható mobilitás lehetővé teszi, hogy csökkentse vállalata karbonlábnyomát, javítsa hírnevét és javítsa általános fenntarthatósági teljesítményét. Mobilitási szakértőink kidolgozzák a legjobb megoldást a vállalata számára: az alkalmazottak napi ingázásától kezdve az értékláncában rejlő lehetőségekig.

Találja meg az utat az intelligens mobilitási stratégiához

Az adatminőség, az innováció és a módszertani útmutatás kulcsfontosságú a mobilitás és a közlekedésirányítás megváltoztatását célzó hatékony intézkedések kidolgozásához. Mindezen témák szakértői vagyunk.

Mi a közlekedés- és mobilitásmenedzsment?

A közlekedés- és mobilitásmenedzsment a közlekedési vagy logisztikai rendszerek és szolgáltatások összehangolását és optimalizálását jelenti. Az intelligens mobilitás-menedzsment megoldások az egyének, közösségek és vállalkozások mobilitási igényeit próbálják kielégíteni. A szabályozási nyomás erősödésével, valamint az ügyfelek és a munkavállalók igényeinek növekedésével a vállalati mobilitás fenntarthatósági szempontjai egyre fontosabbá válnak.

Miért fontos a fenntartható közlekedés a vállalkozások számára?

A közlekedés létfontosságú gazdaságunk számára, ugyanakkor az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős és egyre növekvő forrása is, különösen a közúti közlekedés. Emellett a közlekedés gyakran a vállalatok karbonlábnyomának jelentős részét teszi ki, és a legtöbb vállalati fenntarthatósági vagy dekarbonizációs stratégiában kulcsfontosságú terület. Ráadásul a kormányok a fenntarthatóbb közlekedést szorgalmazzák, a fogyasztók elvárják, hogy az áruk szállítása az éghajlatot szem előtt tartva történjen, az üzleti ügyfelek pedig ambiciózus, tudományosan megalapozott kibocsátási célokat tűznek ki, beleértve a közlekedést és a logisztikát is. Ezen túlmenően a technológiai bizonytalanságok, a munkaerőhiány, az ellátási lánc megszakadása és a hozzáférési korlátozások jelentős üzleti kockázatokat jelentenek a szállítás szempontjából.

MUNKAVÁLLALOK
INGÁZÁSA

ÜZLETI
UTAK

FLOTTAKEZELÉS
MENEDZSMENT

LOGISZTIKA ÉS
ELLÁTÁSI LÁNC

VÁLLALATI MOBILITÁS CSELEKVÉSI TERÜLETEI

Tekintettel a közlekedés dekarbonizációjának sürgős szükségességére, valamint a szabályozási, technológiai és társadalmi-gazdasági fejleményekre, a vállalati mobilitás-menedzsment lehetőséget nyújt a vállalkozásoknak arra, hogy csökkentsék a közlekedési kibocsátásokat és költségeket, vezető szerepet és elkötelezettséget mutassanak, valamint támogassák és bevonják a munkavállalókat a mobilitási szokások megváltoztatásába és a fenntarthatóbb közlekedési módokra való áttérésbe.

A munkavállalók ingázása, az üzleti utazások, a flottakezelés és az áruszállítás olyan fő területek, ahol az infrastrukturális, kommunikációs és tudatosságnövelő intézkedések javíthatják az utazási lehetőségeket, és ezáltal megváltoztathatják az utazási magatartást és a közlekedési tevékenységet. E tekintetben az adatok minősége, a munkavállalók bevonása, a módszertani útmutatás és az innováció kulcsfontosságú a hatékony intézkedések kidolgozásához és a változás előmozdításához.

Milyen előnyei vannak a szállításirányítási rendszernek?

Kibocsátáscsökkentés

A közlekedési kibocsátások csökkentése (az alkalmazottak ingázásából, az üzleti utazásokból, a teherszállításból és a flottából) az értéklánc mentén. Az egyéb környezeti hatások (zaj, részecskék...) kezelése is, amelyek veszélyeztethetik a vállalata működési engedélyét.

Költségcsökkentés

A költségek csökkentése rövid távon (a munkavállalók egészségi állapota, üzemanyag-megtakarítás, támogatások...) és hosszú távon (a flotta alacsonyabb teljes életút költsége (TCO), a szén-dioxid-adónak való kitettség, infrastrukturális költségek...). A támogatások és a belső szén-dioxid-árak támogatják az átállást.

Elkötelezettség és irányítás

Elkötelezettség és vezetői képességek demonstrálása: A munkavállalók bevonása, az egészség és a jólét, valamint az elégedettség javítása. Együttműködés az ügyfelekkel és partnerekkel a kibocsátás csökkentését célzó innovatív projektekben.

A vállalati mobilitásmenedzsment több mint a fenntartható üzleti utazások megoldása. Támogatjuk abban, hogy minden lehetőséget megteremtsen.

Fenntartható közlekedési szolgáltatásaink

A fenntartható vállalati mobilitásmenedzsment a munkavállalók ingázásával, az üzleti utak kezelésével, a flottakezeléssel, valamint a fuvarozással, a logisztikával és az ellátási lánccal foglalkozik. Célja a közlekedési kibocsátások kiszámítása és csökkentése az értéklánc mentén a közlekedés elkerülése, az utazások fenntartható utazási módokra való áthelyezése és a hatékonyság növelése révén, ami gazdasági, ökológiai és egyéb előnyökkel jár.

Eredmények A vállalati mobilitás-menedzsment csökkenti a közlekedési kibocsátásokat és költségeket, bevonja és támogatja a munkavállalókat, és vezetői szerepről tesz tanúbizonyságot, mivel létfontosságú eleme minden fenntarthatósági vagy dekarbonizációs törekvésnek. A fenntartható mobilitási koncepció lényege, hogy a fenntartható infrastruktúra, a kommunikáció és a tudatosságnövelő intézkedések személyre szabott kombinációjával elősegíti a tömegközlekedés, az aktív utazás, a megosztott mobilitás, a nulla kibocsátású járművek és más fenntartható közlekedési módok felé történő modális elmozdulást.

Szívesen támogatjuk a folyamatok különböző szakaszaiban, és megtaláljuk a vállalatának megfelelő stratégiát!

FAQ

Gyakran feltett kérdések a fenntartható mobilitásról és közlekedésről

A vállalati mobilitásmenedzsment a szervezet alkalmazottai, vállalkozói és egyéb érintettek szállítási igényeinek koordinálására és optimalizálására irányuló szisztematikus megközelítés. A fenntarthatósági célok ugyanolyan fontos szerepet játszanak, mint az adott mobilitási igények. A biztonságos, hatékony és fenntartható közlekedési és mobilitási lehetőségeknek egyidejűleg csökkenteniük kell a lehetséges negatív hatásokat. Ezért a légszennyezés és a szén-dioxid-kibocsátás megelőzése gyakori célja a vállalati mobilitásmenedzsmentnek.

A közlekedési kibocsátások döntő szerepet játszanak a klímaváltozás elleni küzdelemben. Mivel a globális közlekedési kereslet 2050-re várhatóan dupla vagy háromszorosra nő, kulcsfontosságú a közlekedés, különösen a közúti közlekedés gyors és jelentős dekarbonizációjának megvalósítása, amely a kibocsátások jelentős részéért felel.

A közlekedés dekarbonizációja igen magasan szerepel a szabályozási palettán.Számos kormány a belső égésű motorral hajtott járművek fokozatos kivonását tűzte ki célul, szén-dioxid-árakat vagy -adókat vezetett be, alternatív üzemanyagokat és infrastruktúrát támogatott, és (különösen a városokban) hozzáférési korlátozásokat vezetett be. Különösen az EU Zöld Megállapodás Fit-for-55 csomagja igyekszik beárazni a közlekedési kibocsátásokat, és ösztönözni az alternatív üzemanyagokat, a hatékonyságot és az infrastrukturális beruházásokat. Így a szabályozási környezet ismerete, a flotta dekarbonizációhoz vezető törekvések, az alkalmazottak fenntartható utazási magatartásának támogatása és az innovatív fenntartható logisztikai megoldásokon való együttműködés csökkentik a költségeket és biztosítják a vállalata működési engedélyét.

A villamos energia a jövő domináns üzemanyagaként jelentős szerepet fog játszani a közlekedés nettó zéró kibocsátásának elérésében. Az akkumulátoros-elektromos autók iránti kereslet fennmarad köszönhetően a hatékonyságuknak és alacsonyabb életciklus-alapú üvegházhatásúgáz-kibocsátásuknak. A megnövekedett hatótávolságuk és töltési kapacitásuk, valamint számos piacon tapasztalható TCO-paritás miatt is előnyben részesítik. A zöldáram és az intelligens flottamenedzsment azonban elengedhetetlen a teljes fenntarthatósági potenciál kiaknázásához és a visszapattanó hatások elkerüléséhez. Az akkumulátoros és üzemanyagcellás elektromos tehergépkocsik piaci részesedése is várhatóan rohamosan nőni fog a következő években.

Mindazonáltal a jövő fenntartható, méltányos, hozzáférhető és igazságos közlekedési rendszere nem csak azt jelenti, hogy minden járművet átállítunk a benzinről vagy a dízelről az alternatív üzemanyagokra. A tömegközlekedés, a megosztott mobilitás, az aktív utazás, a virtuális mobilitás és más fenntartható közlekedési módok egyre fontosabb szerepet fognak játszani a mobilitási mixben.

Az infrastruktúra, a kommunikációs és tudatosságnövelő intézkedések, valamint egyéb ösztönzők széleskörű kombinációját tartalmazó vállalati mobilitási koncepció támogathatja a fenntarthatóbb közlekedési módokra való áttérést a munkavállalók ingázása és üzleti utazása során. Ez nemcsak a közlekedési kibocsátást csökkenti, hanem pénzügyi előnyökkel is jár (az emelkedő üzemanyagárak mellett), valamint pozitív hatással van a munkavállalók egészségére és jóllétére. Például támogatott közlekedési bérletek vagy (elektromos) kerékpárok, jobb autómegosztási, fuvarmegosztási vagy telekocsi-megosztási megoldások, jobb kerékpáros infrastruktúra (biztonságos kerékpártárolók, kerékpárjavító állomások), zöldebb utazási politikák (autópolitika, parkolóhely-gazdálkodás, utazási politika) vagy a történetmesélés és a játékalapú megközelítés csak néhány a sok lehetséges intézkedés közül.

A fenntartható mobilitásmenedzsment rövid és hosszú távon több szempontból is kifizetődő. Például az azonnali üzemanyag-megtakarítás a fenntartható flotta alacsonyabb teljes tulajdonlási költségéhez vezet és gazdasági előnyökkel jár a szén-dioxid-adónak való kitettség csökkenése vagy a kevesebb parkolóhely. Ezen túlmenően a munkavállalók számára is anyagi előnyökkel járhat, ami elősegíti a munkavállalók elégedettségét és megtartását.

A közlekedési kibocsátásokat az üvegházhatású gázokról szóló jegyzőkönyv és/vagy a vonatkozó nemzeti vagy ágazatspecifikus szabványok szerint kell kiszámítani. Általában a kibocsátásokat az üzemanyag (gázolaj, gáz, villamos energia…) vagy a tevékenységre vonatkozó adatok (utas- vagy tonnakilométer) alapján számítják ki, az üzemanyagtípus vagy a közlekedési mód szerinti megfelelő kibocsátási tényezőkkel. Az adatok elérhetősége, konzisztenciája és minősége komoly kihívást jelent, például az üzleti utak vagy az ügyfelek utazási adatai vagy a logisztikai alvállalkozótól származó szállítási adatok.

A munkavállalói mobilitási felmérés a fenntartható mobilitás-menedzsment projektek központi eszköze a közlekedési aktivitás mérésére és a napi ingázásból származó közlekedési kibocsátások kiszámítására. A munkavállalók aktív bevonása és a hatékony mobilitási intézkedések kidolgozása érdekében azt javasoljuk, hogy a felmérést arra is használják, hogy jobban megértsék a kollégák utazási magatartását (motívumok, utazások minősége/infrastruktúra). A felmérésből megértik a fenntartható közlekedési módokra való áttérés szükséges lépéseket, és számos hasznos ötlet és visszajelzés is érkezik a kollégák részéről. A felmérésekre adott válaszok magas, általában 60-80 százalékos kitöltési arány bizonyítja, hogy a mobilitás sok munkavállaló számára rendkívül fontos.

Kapcsolatfelvétel

Töltse ki az alábbi űrlapot, és csapatunk örömmel segít kérdései, észrevételei kapcsán.

Köszönjük üzenetét! Hamarosan válaszolunk Önnek.