Okos városok és várostervezés

Az okos városok és a fenntartható városrészek a modern, egészséges és virágzó társadalom központi elemei. Ezért a városfejlesztési és ingatlanprojekteknek a jövő kihívásaira kell építeniük.

Az okos városok nem utópiára, hanem okos stratégiákra épülnek

Fenntarthatósági szakértőink a városi terek az ökoszisztémára és a társadalomra gyakorolt hatásainak értékelésében és kezelésében segítenek.

Mi jelent az okos város?

Az okos városok, amelyeket fenntartható városoknak is neveznek, jövőorientált élettérként alakulnak ki. A fenntartható városfejlesztés optimalizálja az erőforrások felhasználását, csökkenti a hulladékot és a kibocsátást, valamint élhetőbb és befogadóbb közösségeket hoz létre. Az intelligens városok az ENSZ fenntartható fejlődési céljai között is szerepelnek: az SDG 11-es száma a fenntartható városokat és közösségeket jelenti.

 

Az okos városi megoldásokat számos kezdeményezéssel lehet megvalósítani. Csapatunk az intelligens mobilitás, az innovatív energetikai koncepciók és a városi fenntarthatósági megoldások terén magasan specializálódott, célunk a legjobb megoldásokat kínálni.

Hogyan lehet fenntartható a várostervezés?

A fenntarthatóság korai integrálása az intelligens városok és városrészek fejlesztésébe értéket teremt, csökkenti a költségeket és növeli az életminőséget. Ebben a tekintetben az ingatlanszektort olyan új és fenntartható városrészfejlesztések koncepcióival támogatjuk, amelyek ambiciózus tulajdonságokra és célokra építenek.

Támogatjuk a városokat a fenntarthatóbbá, rugalmasabbá és élhetőbbé válás útján is, rendszerszintű megközelítéssel és interdiszciplináris megoldásokkal, az intelligens városi technológiát a társadalmi innovációval ötvözve. Ez magában foglalja az intelligens város (vagy fenntartható kerület vagy régió) stratégiák és a fenntartható energia- és klímavédelmi cselekvési tervek (SECAP) kidolgozását, végrehajtását és nyomon követését.

Milyen előnyökkel jár a városok számára a fenntarthatóbbá válás

Ha egy nagyvárosi terület vagy városi tér fenntarthatóbbá válik, az számos előnnyel jár mind a város, mind a lakosok számára.

Az életminőség

javul, mivel a lakosok jóléte az infrastruktúrától, a tömegközlekedéstől, a természeti területektől és a zöld város vagy fenntartható kerület egyéb aspektusaitól függ.

A környezeti hatás

minimalizálható, például a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésével vagy a természeti erőforrások megőrzésével az egészségesebb és ellenállóbb életterek érdekében.

A gazdasági teljesítmény

javulhat, mivel a fenntartható városok vonzzák a befektetéseket és a vállalkozásokat, és támogatják a turizmust.

Az árvizekkel,

hőhullámokkal és más, a klímaváltozás okozta hatásokkal szembeni ellenálló képesség nagyobb az intelligens városokban, mivel ezeket úgy tervezik, hogy jobban kezeljék a hatásokat és gyorsabban helyreálljanak.

A fenntartható városok irányítása lehetővé teszi és előmozdítja az átláthatóságot, az együttműködést és közös döntéshozatalt, ami befogadóbb és igazságosabb közösségekhez vezet. Ugyanez lehetséges egy fenntartható kerület esetében is.

Ahhoz a világhoz, amelyben a jövőben élni akarunk, már ma megfelelő intézkedésekre van szükség.

Fenntartható városfejlesztési szolgáltatásaink

Tapasztalatunk és holisztikus megközelítésünk alapján olyan szolgáltatások széles skáláját kínáljuk, amelyek segítenek abban, hogy a városi tér fejlesztését az intelligens város irányába indítsa el.

Fenntartható kerületfejlesztés

Az ingatlanfejlesztőkkel, tulajdonosokkal és önkormányzatokkal együtt dolgozunk azon, hogy a fenntarthatóságot már a kezdetektől fogva integráljuk a városrészfejlesztésekbe, ambiciózus és átfogó fenntarthatósági célkitűzések alapján. Ez számos előnnyel jár, mint például:

Városi fenntarthatósági és energetikai koncepciók

Rendszerszemléletű megközelítéssel és interdiszciplináris megoldásokkal támogatjuk a városokat a fenntarthatóság útján. Ez magában foglalja az intelligens városstratégiák, a fenntartható energia- és klímavédelmi cselekvési tervek, valamint más fenntartható városi koncepciók kidolgozását, végrehajtását és nyomon követését is, ami a következőkhöz vezet:

Szívesen támogatjuk a folyamatok különböző szakaszaiban, és megtaláljuk a vállalatának megfelelő stratégiát!

FAQ

Gyakran feltett kérdések az intelligens városokról

Az Alliance for Water Stewardship (AWS) egy globális tagsági együttműködés, amely vállalkozásokat, nonprofit szervezeteket és a közszférát tömöríti. Az AWS-tagok a fenntartható vízhasználat egyetemes keretrendszerének – a Nemzetközi Vízgazdálkodási Szabványnak (International Water Stewardship Standard, AWS Standard) – elfogadásával és előmozdításával járulnak hozzá a helyi vízkészletek fenntarthatóságához, amely ösztönzi, elismeri és jutalmazza a jó vízgazdálkodási teljesítményt.

A vízzel kapcsolatos kockázat akkor fordul elő, ha egy szervezetet vízzel kapcsolatos kihívás éri, például vízhiány, vízterhelés, árvíz, az infrastruktúra leromlása vagy aszály. Egy szervezet csak akkor lesz képes átfogóan megérteni a kockázati kitettségét és a legmegfelelőbb válaszlépéseket, ha képes figyelembe venni a helyi vízgyűjtő körülményeit és feltételeit. A vízgyűjtő szintű kockázatértékelés különösen fontos a vízkészletek biztosításának vízgazdálkodási megközelítése szempontjából, mivel a vízgyűjtő más felhasználóival és külső érdekeltekkel való együttműködés központi szerepet játszik a kockázatok megértésében és kezelésében. A vízzel kapcsolatos kockázatok három típusát vesszük figyelembe: • Fizikai kockázat: Vízhiány, vízterhelés, árvíz vagy szennyezés okozta kockázat. • Szabályozási kockázat: A jogszabályokban vagy szabályozásokban bekövetkező várható vagy váratlan változások vagy bizonytalanságok által vezérelt kockázatok, amelyek közvetlen vagy közvetett hatással lehetnek a vállalatra. • Reputációs kockázat: A fogyasztói magatartás változásaiból eredő termékkockázatok, valamint a befektetők, a fogyasztók és a jelenlegi/leendő alkalmazottak által a vállalattal kapcsolatban hozott döntésekre hatással lévő kockázatok.

A fenntartható kerület egy városon belüli olyan földrajzi terület, amely fenntartható gyakorlatokat integrál. Rugalmas és élhető közösséget eredményez, amely lehetőséget biztosít a részvételre. A cél a különböző igények egyensúlyba hozatala a hulladék csökkentése, az erőforrások megőrzése és az életminőség javítása mellett. Egy fenntartható kerület gyakran tartalmaz olyan jellemzőket, mint a fenntartható ingatlanok, intelligens mobilitási koncepciók, hatékony közlekedési rendszerek és fenntartható energiarendszerek.

A városok fenntarthatóbbá tételének fontossága egyre nő, mivel az urbanizáció felgyorsul, a klímaváltozás folytatódik, és az erőforrások megőrzésének szükségessége egyre sürgetőbbé válik. A városok és nagyvárosi területek növekedése az erőforrás-fogyasztás és a hulladéktermelés növekedéséhez vezet. Ez megterheli a környezetet és a biodiverzitást, és súlyosbítja a klímaváltozás hatásait. A városokban a fenntartható gyakorlatok bevezetésével minimalizálhatjuk a környezeti hatásokat, élhetőbbé tehetjük a közösségeket, és jobb életszínvonalat biztosíthatunk a jelen és a jövő generációi számára. Ezért nagy lehetőségek rejlenek a fenntartható várostervezésben és -fejlesztésben.

Kapcsolatfelvétel

Töltse ki az alábbi űrlapot, és csapatunk örömmel segít kérdései, észrevételei kapcsán.

Köszönjük üzenetét! Hamarosan válaszolunk Önnek.