Az EU taxonómia összehangolása

Az EU taxonómia határozza meg, hogy mely gazdasági tevékenységek tekinthetők fenntarthatónak. A környezetbarát és fenntartható üzleti gyakorlatok előnyben részesítése révén hatással van a befektetési döntésekre és a tőkeáramlásra. Az uniós taxonómiához való igazodásra irányuló intézkedések kulcsfontosságúvá válnak a vállalatok és a pénzintézetek számára.

Teljesítse a kötelező jelentéstételi követelményeket, és ragadja meg a lehetőségeket, hogy vonzóbbá váljon a befektetők számára.

Bármit is jelent az EU taxonómia vállalata számára, holisztikus megközelítésünk lehetővé teszi, hogy az ESG, a CSRD és az EU taxonómia megoldásait egészében vegyük figyelembe.

Mi az EU taxonómia?

Az uniós taxonómiai rendelet a vállalatok tevékenységeinek környezeti fenntarthatóságát osztályozó rendszer. A fenntartható tevékenységeket úgy határozza meg, mint amelyek jelentősen hozzájárulnak az EU környezetvédelmi célkitűzéseinek eléréséhez. Ezért van szoros kapcsolata az EU taxonómiának az EU Green Deal-hez.

Az EU taxonómia kritériumainak magyarázata

Az uniós taxonómia kötelezi a vállalatokat és a pénzügyi intézményeket, hogy közzétegyék a taxonómia szempontjából releváns információkat, például a forgalmat és a befektetéseket. Hat környezetvédelmi célkitűzést határoz meg, amelyeket az értékeléshez használnak.

A klímaváltozás mérséklése

Alkalmazkodás az éghajlatváltozáshoz

A víz- és tengeri erőforrások fenntartható használata és védelme

A körforgásos gazdaságra való áttérés

A szennyezés megelőzése és ellenőrzése

A biodiverzitás és az ökoszisztémák védelme és helyreállítása

Miért érdekli a vállalkozásokat az EU taxonómiai rendelete?

Számos oka van annak, hogy az uniós taxonómiai rendelet miért lehet fontos a vállalata számára. Egyrészt az uniós taxonómia támogatja a piaci szereplőket a fenntartható befektetési döntések meghozatalában. Ezen túlmenően közös nyelvet vezetett be a fenntartható tevékenységekre vonatkozóan. A piaci szereplők számára fontos ennek a nyelvnek az elsajátítása, hogy kiaknázhassák a pénzügyi piacon rejlő lehetőségeiket. Másrészt a jelenleg a nem pénzügyi beszámolási irányelv hatálya alá tartozó vállalkozásoknak a fenntarthatósági jelentésük részeként tájékoztatást kell adniuk arról, hogy gazdasági tevékenységük milyen mértékben igazodik az EU taxonómiához. A jövőben minden, a CSRD hatálya alá tartozó vállalatnak be kell építenie ezt az információt a fenntarthatósági jelentésébe.

A zöld növekedés kifizetődő – minél korábban kezdjük, annál jobb

Szolgáltatásaink

Segítünk az EU taxonómia szabályozási követelményeinek teljesítésében, és további támogatást nyújtunk a pozitív hatás növelésében. Eközben meghatározzuk a fenntarthatósági menedzsmentjében rejlő lehetőségeket, hogy üzleti tevékenységét fenntarthatóbbá tegye. Pl. a klímavédelmi intézkedések vagy más ESG (környezeti, társadalmi és irányítási) témák tekintetében.

Teljes körű EU taxonómia támogatás

Támogatjuk a vállalata tevékenységéről szóló uniós taxonómiai jelentéssel kapcsolatos minden kérdésben és lépésben. Ez magában foglalja a projekt felállítását, a tevékenységek átfogó elemzését és a kritériumok technikai szűrését, az adatgyűjtést és a KPI-számítást, valamint a folyamatok dokumentálását és a jelentéstételt is.

A denkstatt megközelítése az EU taxonómiájának összehangolásához

Moduláris uniós taxonómiai szolgáltatások, mint

Szívesen támogatjuk a folyamatok különböző szakaszaiban, és megtaláljuk a vállalatának megfelelő stratégiát!

FAQ

Gyakran ismételt kérdések az EU taxonómiáról

A zöld befektetések piaca nagyon dinamikus és erőteljesen növekszik. Azok a vállalatok, amelyek tevékenységük során nem veszik figyelembe a taxonómiai összehangolást kevésbé lehetnek érdekesek a befektetők és a bankok számára. Ráadásul számos vállalat köteles az uniós taxonómia szerint jelentést tenni.

Mindig arra törekszünk, hogy átfogó jelentéstételi képet alkossunk, ezért olyan jelentésekre törekszünk, amelyek következetes fenntarthatósági jelentéstételt mutatnak.

A technikai bizonyítékok nyilvánvalóan erőforrás-igényes előállítása mellett a taxonómiai elszámolás is tekinthető erőfeszítéseket ösztönző tényezőnek. Ennek oka, hogy az EU taxonómia gyakran megköveteli a számlák egyedi elemzését és bontását. Általában több szervezeti egység bevonása időigényes egyeztetéseket igényel. Ezért sok vállalat keresi a megfelelő partnert, aki optimális támogatást nyújt a folyamatban.

Nem, a jelentéstételi körbe tartozó valamennyi vállalatnak az uniós taxonómia szerint kell jelentést tennie. Az olyan tevékenységek is relevánsak és jelenteni kell, amelyek nem generálnak forgalmat. Ez vonatkozik például az ingatlanokra és a járműparkra.

Az uniós taxonómiai jelentéstételi folyamat számos összetett feladatot foglal magában. Az automatizálási megközelítéseknek szorosan illeszkedniük kell a vállalat meglévő folyamataihoz és vállalati struktúrájához. A fenntarthatósági jelentéstétel terén szerzett széles körű tapasztalataink alapján támogatjuk vállalatát abban, hogy megtalálják a megfelelő automatizálási vagy digitalizálási megoldást.

Kapcsolatfelvétel

Töltse ki az alábbi űrlapot, és csapatunk örömmel segít kérdései, észrevételei kapcsán.

Köszönjük üzenetét! Hamarosan válaszolunk Önnek.